Profile

Ms. elaheh saeidi

safarbato

Contact Details

safarbato

Bio

خانه داروغه

خانه داروغه یکی از آثار تاریخی شهر مشهد است که یادگاری از دوران قاجار بوده و با معماری بسیار زیبا خود نمائی می کند . این بنا متعلق به محمد یوسف خان (داروغه شهر مشهد ) بوده است و در سال ۱۳۸۱ در فهرست آثار ملی ایران قرار گرفت و در سال ۱۳۹۱ مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت . خانه داروغه در خیابان نواب صفوی ، راسته حوض مسگران واقع شده است .

سد چالیدره

این منطقه خوش آب و هوا یکی از تفرجگاههای زیبای تور مشهد ارزان است که اغلب در تابستان مملو از گردشگر خواهد بود و امکانات رفاهی و تفریحی متنوعی در اطراف آن دیده می شود . سد چالیدره در مسیر رودخانه جاغرق قرار گرفته و مکانی ایده آلی برای استراحت در دامان طبیعت و تفریح است . این سد در ابتدای جاده روستای نغندر و در سمت چپ جاده در دره ای با همین نام ساخته شده است.

باغ گیاه شناسی

به گزارش سفر باتو ، باغ گیاه شناسی شهر مشهد بیست و پنج 25 هکتار وسعت دارد و  در برگیرنده بیش از ده کلکسیون از ترکیب گیاهان مختلف است که بازدید از آن نه تنها جذاب و لذت بخش بلکه آموزنده خواهد بود . این مجموعه  از سال 1392 آغاز به کار نمود و هم اکنون مرجع علمی بزرگی است . و برای احداث آن پانزده میلیارد تومان هزینه گردید و ساخت آن یک سال و نیم به طول انجامید . این مجموعه دارای حدودا پانزده هزار اصله درخت و درختچه است و بیش از بیست و پنج هزار متر مربع گل دائم و نه هزار و پانصد متر مربع گل فصلی در آن وجود دارد . این مجموعه در بلوار جمهوری ، حد فاصل چهار راه مقدم و پل غدیر قرار دارد .تور کیش ارزان را از آيانسهای معتبر بخرید.